Sunucu (Server) Kurulumu ve Yapılandırılma Çözümleri

Firmaların sahip oldukları en önemli varlıklardan birisi kurumsal verileridir. İster 5 PC ister yüzlerce PC ve sunucudan ibaret olsun kurum çalışanlarının bilgiye sürekli erişimi ve yeni verilerin sisteme zamanında ve hızlı olarak işlenebilmesi önemlidir. Yapılan sunucu yatırımlarının firmanın büyüme stratejileri ile uyumlu olarak geliştirilebilmesine uygun yapıda olmalıdır.

Egetek Bilişim Teknolojileri sunucu çözümlerinde uluslararası markalara sahip ürünler kullanmaktadır. IBM, HP, Dell, Fujitsu – Siemens ürünleri ile firmanın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en iyi fiyat / performans çizgisine sahip ürünlerle Sunucu ihtiyaçlarınıza özel projelendirme yapılmaktadır.Giriş seviyesi workgroup sunuculardan Cluster, rack çözümler, yüksek erişilebilirlik çözümlerine kadar geniş bir yelpazede projelendirme, uygulama ve destek hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Egetek Bilişim Teknolojileri sunucu temini kurulum ve yapılandırma süreci aşağıdaki gibi gerçekleştirilmektedir;

Şirketinizin sunucu ihtiyaçlarına göre (donasımsal ve yazılımsal) tespit edilmesi,
WEB / DNS / FTP / MAIL / NAS / SAN sunucu kurulumu ve konfigürasyonu.

MICROSOFT Server Kurulum ve Güvenlik ÇÖZÜMLERİ
Microsoft İşletim Sistemleri ve Microsoft uygulamaları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bir PC’ nin işletim sisteminden, bir posta sunucuya, ofis yazılımından veri tabanı sunucusuna kadar çok farklı alanlarda sistemlerimizin vazgeçilmez bir parçası haline gelmişlerdir.

Kurumlar bu sistemlerden kendi ihtiyaçlarına en uygun olanını seçmekten, bu ürünlerin doğru konumlandırılmasına, bunların altyapıya uygun tasarlanıp kurulmasına, verimli kullanılmasına, oluşan hataların en hızlı ve etkin bir şekilde giderilmesine kadar bir çok alanda Egetek Bilişim ile beraber çalışabilirler.

Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz sunucular için kurumsal firmalara,  konusunda uzman kadromuz ile anında Teknik Destek sunmaktayız.