Güvenlik Kamera Sistemleri – Güvenlik Sektöründe 8 Yıllık Tecrübe

Güvenlik Kamera Sistemleri, konusunda hizmet veren Egetek Bilişim; ev, iş yeri, apartman, site, otopark gibi yerlere kablolu güvenlik kamera sistemleri ya da kablosuz güvenlik kamera sistemleri satışı, kurulumu ve satış sonrası destek hizmeti vermektedir.

Egetek Bilişim Teknolojileri olarak; cctv kamera sistemleri, ahd kamera sistemleri, ip kamera sistemleri konusunda marka olmuş ürünleri kullanmaktayız.

Güvenlik ihlalini engellemek amacıyla kullanılan CCTV veya yaygın kullanımıyla Güvenlik Kamera Sistemleri, hayatımızın bir parçası haline geldi. CCTV sisteminin, tüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

İhtiyaca göre en uygun sistemi seçebilmek için, sistemi 3 ayrı aşamada incelemeliyiz:

  1. Kamera seçimi
  2. Kalite
  3. Maliyet

Şimdi bu aşamaları ayrı ayrı inceleyelim:

Kamera seçimi:

  1. Kameranın kullanım alanı

Öncelikle kameranın kullanılacağı yerin belirlenmesi (iç ortam veya dış ortam) ve ortam koşullarına göre kamera kasası seçimi yapılması en doğru hareket olacaktır. Dış ortamda kullanılacak kameraların muhafazalı olmasına özen gösterilmelidir. Bu sebeple genellikle dış ortamda IP koruma sınıflarından birine (IP65, IP66 vb.) dahil olan bullet kamera veya muhafazalı kutu kamera kullanılmaktadır. Örneğin IP66 sınıfındaki muhafazalar, toza ve belli süreli güçlü su temasına karşı korumalıdır.